Jaguar izgatavo pēdējos F-TYPE

Pievienots: 22. jūnijā 11:53 | Autors: | Komentāri: (0)

50 gadus kopš dienas, kad no montāžas līnijas nobrauca pēdējais Jaguar E-type, Jaguar Heritage kolekcijā tiks iekļauts pēdējais Castle Bromwich ražotnē uzbūvētais Jaguar F-TYPE sporta automobilis.Pēdējais F-TYPE ir kabriolets ar 5,0 litru V8 dzinēju, virsbūvi Giola Green krāsā, melnu jumtu un siltu gaiši brūnas Windsor ādas interjera apdari. Tā līdzinās pēdējam 5,3 litru V12 Series III E-type kabrioletam, kas tika uzbūvēts 1974. gadā un saņēma reģistrācijas numuru HDU 555N.

Īpašais F-TYPE tiks nodots Jaguar vēstures aizgādņiem – organizācijai Jaguar Daimler Heritage Trust (JDHT). Oficiālajā Jaguar Heritage kolekcijā automobilis pievienosies savam tiešajam priekšgājējam – E-type – un piedalīsies vairākos šogad plānotajos pasākumos un aktivitātēs.

F-TYPE un E-type ražošana ar pusgadsimta starpību beidzās gandrīz vienā dienā un abos gadījumos ievadīja jauna, aizraujoša laikmeta tuvošanos. Ja pēdējais E-type 1974. gadā iezīmēja revolucionārā XJ-S dzimšanu, pēdējais F-TYPE iezvana Jaguar gatavošanos vēl vērienīgākai transformācijai, kuras karognesējs būs unikāls elektrisks četru durvju GT automobilis, ko paredzēts prezentēt 2025. gadā.

Rodons Glovers, Jaguar rīkotājdirektors: “Jaguar dibinātājs, sers Viljams Laionss, savā vīzijā vienmēr tiecās būt uz nākotni orientēts, laikmetīgs un oriģināls. Tās ir pamatvērtības, pie kurām Jaguar stingri turas visas gandrīz gadsimtu ilgās britu luksusa veidošanas laikā. Šodien, kad godinām F-TYPE un 75 gados izkopto Jaguar novatorisko sporta automobiļu vēsturi, mēs arī raugāmies nākotnē un gatavojamies jaunam laikmetam. Mēs Jaguar zīmolu pārveidosim un pacelsim nebijušos augstumos, kur galvenie akcenti tiks likti uz klientu lojalitāti un ciešāku sadarbību, un mēs attaisnosim savu aicinājumu iedvesmot vairāk nekā citi.”

F-TYPE, kas 2013. gadā tirgū vispirms ienāca kā kabriolets, bija Jaguar pirmais divvietīgais sporta automobilis gandrīz 40 gadu laikā. Tas momentā guva vispārēju atzinību, tai skaitā 2013. gada Pasaules gada auto Gada dizaina balvu. F-TYPE kupeja debitēja gadu vēlāk.

Līdz šim ir saražots 87 731 F-TYPE, un modelis no piedāvājuma tiks izņemts vien 2025. gada sākumā. Saražoto E-type skaits atbilstoši ierakstiem JDHT arhīvā ir 72 528. Leģendārā modeļa ražošanas cikls noslēdzās ar 50 īpašas sērijas automobiļiem. Ja neskaita pirmspēdējo izgatavoto eksemplāru, kas bija klasiskajā British Racing Green krāsā un paredzēts kādam privātam Jaguar automobiļu kolekcionāram, visi noslēdzošās sērijas E-type bija melni.

 Abi pēdējie F-TYPE – kupeja un kabriolets – Jaguar Daimler Heritage Trust izstāžu zālē Geidonā atradīsies līdzās pēdējās sērijas XE, XF un XF Sportbrake. Arī šo modeļu ražošana pirms neilga laika tika pārtraukta.


Komentāri:

Par šo rakstu vēl nav izteikts neviens komentārs
Lietotāja vārds:

Drošības kods: Captcha Image Verification

Autorizēšanās


Meklēšana

 

Auto servisu meklēšana

Iznācis novembris/decembris AutoInfo!

AutoInfo

Degvielas cenas

DUSE95E98DDGāze
XXX0.0000.0000.000-
YYY0.0000.0000.000-
ZZZ0.0000.0000.000-