Volkswagen Busiņu festivāls

Pievienots: 27. jūnijā 2023 16:35 | Autors: Kristaps Menniks | Komentāri: (1)

Hannoverē, Vācijā, no 23. līdz 25. jūnijam norisinājās viens no gada lielākajiem un krāšņākajiem automobiļu pasākumiem – Volkswagen Busiņu festivāls. Pēc 16 gadu pārtraukuma par busiņu entuziastu svinībām bija plaša interese. Zīmola fani no visas Eiropas un pat ārpus tās uz festivālu atveda vairāk nekā 6 000 dažādu veidu automobiļu. Savukārt Jūens Makgregors (Ewan McGregor) festivāla laikā prezentēja jauno ID.Buzz ar garenbāzi, kas arī bija automobiļa Eiropas pirmizrāde.

“Ir auto entuziastu pasākumi, mūzikas festivāli vai brīvdabas kempingi. Un tad ir Volkswagen Busiņu festivāls, kurā tas viss ir apvienots. Kopš pagājušā pasākuma pagājis ilgs laiks, bet bijis vērts gaidīt. Atmosfēra bija lieliska, un ikviens varēja izvēlēties sev tīkamāko laika pavadīšanas veidu. Bija grūti nesmaidīt, redzot, ka atkal vienuviet pulcējies tik plašs pulks entuziastu. Mums visiem tas pietrūka. Arī ID.Buzz lieliski iederējās šajā pasākumā – jaunā busiņa retrofutūristiskais dizains lieliski sasaucas ar iemīļoto klasisko modeļu stilu,” saka Volkswagen komerctransporta zīmola vadītāja Baltijas valstīs Merli Ainsāra (Merli Ainsaar).

Pasākumā bija aplūkojami visi zīmola Volkswagen busiņi, sākot no pirmā T1 modeļa līdz pat pašreizējās paaudzes Multivan plug-in hibrīdam un jaunajam elektromobilim ID.Buzz. Vispopulārākie festivālā bija klasiskie modeļi – to patiesi bija daudz. Volkswagen komerctransporta zīmols festivālā prezentēja 70 dažādus vēsturiskus busiņus.

ID.Buzz priekšgājējs un citi unikāli modeļi

Volkswagen entuziastiem bija reta iespēja redzēt tādus īpašus piemērus kā 1950. gada T1 sērijas busiņš, kas pazīstams arī kā Sofija, un tas ir zīmola vecākais līdz šim saglabājies busiņš. Festivālā bija arī vienīgais līdz šim saglabājies uz Half-Track Fox bāzes veidotais T1 paaudzes modelis kalnu ekspedīcijām ar kāpurķēdēm tā aizmugurē. Netālu no tā stāvēja elektriskais T2 busiņš. 

Īpaši interesanta ir pēdējā modeļa vēsture, un tas tiek uzskatīts par ID.Buzz modeļa priekšteci. 1970. gadā Volkswagen īpašā Volfsburgā bāzētā nodaļā sāka izstrādāt savu pirmo elektrisko automobili. Divus gadus vēlāk tika prezentēts prototips ar atvērtu kravas nodalījumu un neilgi pēc tam sākās Volkswagen elektromobiļa neliela sērijveida ražošana. Klienti varēja pasūtīt savu versiju ar atvērtu kravas nodalījumu, ar busiņa vai mikroautobusa virsbūvi. 

Septiņi no šiem elektriskajiem T2 tika izmantoti Berlīnē kā pašvaldības pilsētas transports. Pilsētā bija arī akumulatoru maiņas stacija, kur tukšu akumulatoru bija iespējams nomainīt vien piecās minūtēs. Tāpat bija iespējama arī uzlāde, izmantojot savienojumu automašīnas aizmugurē. Modeļi, kas tika ražoti pirms vairāk nekā 40 gadiem, bija aprīkoti arī ar reģenerācijas sistēmu un 21,6 kWh svina-skābes akumulatoru. Tie ar vienu uzlādi spēja nobraukt līdz 85 kilometriem tālu. 

Atpūtas iespējas bez nepieciešamības pamest festivālu

Volkswagen Busiņu festivāls Hannoverē atkārtoja 2007. gadā notikušo pasākumu. Festivālā ieradās tūkstošiem visu vecumu pārstāvji, braucot ar dažādiem ikoniskiem busiņiem. Visi, kas vēlējās, varēja piedalīties arī tematiskos konkursos, kur tika pasniegtas balvas tādās kategorijās kā oriģinālākais auto, interesantākā tēma un tās realizācija, trakākās modifikācijas, romantiskākais stāsts un citas.

Volkswagen busiņi, kas ir slaveni ar savu daudzpusību, tika izmantoti dažādos veidos. Tie pārveidoti par ēdināšanas busiņiem, fotografēšanās kabīnēm un mobilajām darbnīcām. Iespējams, ka vispopulārākā metode apmeklētāju vidū bija izmantot busiņu kā pārvietojamo māju. Busiņi California, kas tiek uzskatīti par vieniem no populārākajiem tūristu busiņiem pasaulē, šim pielietojumam ir īpaši ērti.

California versijas stāsts aizsākās 1988. gadā, kad sadarbībā ar Westfalia mazajā Redas-Vīdenbrikas pilsētā tika samontēti tūrismam paredzēti modeļi. Pirmajā ražošanas gadā tika pārdoti 5 000 šo praktisko automobiļu. Agrīnie California kemperi bija pieejami ne tikai ar paceltu jumtu, bet arī ar fiksētu, augstāku jumtu. Lai gan pēdējais risinājums bija noderīgs ceļošanai lietainās dienās vai aukstā laikā, paceltais jumts bija daudz zemāks, ļaujot iebraukt jebkurā garāžā vai publiskā autostāvvietā.

Pēc ērtas atpūtas savos Volkswagen kemperos dalībnieki varēja vest savus bērnus uz gleznošanas nodarbībām, amatniecības vai elektronikas inženieru darbnīcām, pievārēt šķēršļu joslas vai spēlēt futbolu. Festivālā bija arī tirgus visu paaudžu modeļu rezerves daļu un piederumu tirdzniecībai. Vakarā busiņu entuziasti pulcējās pie dzīvās mūzikas skatuves, kur uzstājās tādi mākslinieki kā vācu rokzvaigzne Bosse, ASV grupa Goodfellas, īru dziedātājs Rī Gārvijs un vietējie favorīti, hiphopa četrinieks – Die Fantastischen Vier.



Komentāri:

lawassignmentoconnor - 17. augustā 2023 09:26

hi

Lietotāja vārds:

Drošības kods: Captcha Image Verification

Autorizēšanās


Meklēšana

 

Auto servisu meklēšana

Iznācis novembris/decembris AutoInfo!

AutoInfo

Degvielas cenas

DUSE95E98DDGāze
XXX0.0000.0000.000-
YYY0.0000.0000.000-
ZZZ0.0000.0000.000-