REINIS NITIŠS PĀRSTĀV LATVIJU

Pievienots: 28. oktobrī 2022 18:19 | Autors: Jānis Unbedahts | Komentāri: (0)

Šajā nedēļas nogalē Francijā, Marseļas apkārtnē, norisinās Starptautiskās automobiļu federācijas (FIA) rīkotās Motorsporta Spēles. Šī būs tikai otrā reize, kad šādas autosporta olimpiskās spēles tiek organizētas un starp 463 autosportistiem atrodams arī jēkabpilieša Reiņa Nitiša vārds, kurš Latviju pārstāvēs bagiju jeb kroskartu klasē Cross Car Sr. Reinim Nitišam pirmie sacensību braucieni Autocross Veynois trasē paredzēti 28. oktobrī, bet izšķirošie finālbraucieni 29. oktobrī.

“Ir atmaksājies 2022. gada sezonas laikā ieguldītais darbs un uzrādītais sniegums ļāva izpildīt Latvijas Automobiļu federācijas (LAF) noteiktos atlases kritērijus un kļūt par Latvijas valstsvienības dalībnieku. Startēt FIA Motorsport Games, kas savā ziņā ir kā motorsporta Olimpiskās spēles, un pārstāvēt Latviju ir liels gods un, vienlaicīgi, arī liels izaicinājums,” iesāk jēkabpilietis Reinis Nitišs, kurš FIA Motorsporta Spēļu atklāšanas ceremonijā nesa Latvijas karogu.

“Bagiju disciplīnas Jr klasē startēs 14 autosportisti, bet manis pārstāvētajā Sr ieskaitē būsim kopā 17, kuri sacensībās piedalīsies ar FIA Eiropas autokrosa čempionāta tehniskajām prasībām atbilstošiem bagijiem. Kas interesanti, katrs sportists bagiju varēja izvēlēties pēc saviem ieskatiem, kamdēļ trasē dosies gan Speedcar, Semog, LifeLive bagiji, bet es pats startēšu ar Planet Kart Cross ražoto Kamikaz bagiju.

Dalībnieku sarakstā ir vairāki ļoti spēcīgi un prasmīgi konkurenti – Eiropas čempions, kuram šī ir mājas trase, vēl vairāki Eiropas čempionāta vadošie braucēji, RallyX Nordic čempionāta uzvarētājs, viens no ātrākajiem igauņiem. Blice ir nopietna! Pirmais solis ir veikt vienu ātru apli kvalifikācijas braucienu laikā, kas dos augstāku starta pozīciju ieskaites braucieniem un attiecīgi arī labāku iespēju cīnīties par godalgotajām vietām,” noslēdz Reinis Nitišs, kurš piektdien piedalījās FIA Motorsporta Spēļu oficiālajā preses konferencē, uz kuru tika uzaicināti vien astoņi no 463 sacensību dalībniekiem.

Reinis Nitišs nav vienīgas Latvijas autosportists, 2022. gada FIA Motorsporta Spēlēs Latviju pārstāvēs kopā seši autosportisti: Kristaps Blušs startēs Drift disciplīnā, Andrejs GubarevsEsports, Toms Ozols un Maija StakenaAuto Slalom, bet Valters ZviedrisTouring Car.

Reiņa Nitiša dalība FIA Motorsporta Spēlēs iespējama pateicoties atbalstam, ko sniedz Ošukalns, Zebra, RA Events un sadarbībā ar Latvijas Automobiļu federāciju.


Komentāri:

Par šo rakstu vēl nav izteikts neviens komentārs
Lietotāja vārds:

Drošības kods: Captcha Image Verification

Autorizēšanās


Meklēšana

 

Auto servisu meklēšana

Iznācis novembris/decembris AutoInfo!

AutoInfo

Degvielas cenas

DUSE95E98DDGāze
XXX0.0000.0000.000-
YYY0.0000.0000.000-
ZZZ0.0000.0000.000-