Prezentēts elektriskais krosovers Tesla Model X.

Pievienots: 30. septembrī 2015 12:14 | Autors: Andris Vilks | Komentāri: (0)

ASV elektromobiļu ražotājs Tesla Motors pievienojis modeļu saimei septiņvietīgo krosoveru Model X.Kā vēsta aizokeāna mediji, pircējiem tiks piedāvātas divas versijas: 90D un P90D. Pirmā komplektēta ar 259 ZS jaudīgu elektromotoru, kas 100 km/h ļauj sasniegt 4,8 sekundēs, savukārt versija P90D aprīkota ar diviem elektromotoriem (259 ZS priekšā, 503 ZS aizmugurē). Šāds krosovers līdz 100 km/h paātrinās 3,8 sekundēs, bet kombinācijā ar Ludicrous Speed Upgrade paketi – pat 3,2. 90D ar pilnībā uzlādētiem akumulatoriem var nobraukt 411 km, P90D – 400 kilometrus.

Model X var pasūtīt sešvietīgā vai septiņvietigā versijā. Trešās rindas sēdekļus var nolocīt, izveidojot līdzenu grīdu, taču arī tad, kad tie ir pacelti, vieta bagāžai paliek, turklāt to var novietot arī zem priekšējā pārsega, kur automobiļiem ar iekšdedzes dzinēju ir motortelpa. Elektriskais krosovers komplektēts ar vislielāko panorāmas jumtu, kāds pieejams sērijveida automobiļiem un uz augšu paceļamām Falcon Wings aizmugures durvīm, kas atveras automātiski un aprīkotas ar sensoru, kas neļaus tām atsisties, piemēram, pret garāžas griestiem.

Rūpnīcas komplektācijā būs arī navigācijas sistēma, automātiski darbināms aizmugures spoileris, elektriski regulējami un apsildāmi spoguļi, bezatslēgas pieejas funkcija, sistēma, kas palīdz izvairīties no sadursmes ar priekšā braucošo transportlīdzekli. Tesla atzīmē, ka zem grīdas iebūvētie akumulatori nāk par labu stabilitātei, nodrošina zemu smaguma centru un praktiski izslēdz automobiļa apgāšanos, bet krosovera priekšpuse avārijas gadījumā nostrādā kā “gigantiska enerģijas absorbēšanas un trieciena izkliedēšanas zona.”Pieeja Model X konfiguratoram tika atklāta jau septembra sākumā un to varēja izmantot vien tie klienti, kas iemaksāja prasīto avansu. Sākumā pircēji varēja pasūtīt 132 000 vērto Signature versiju ar 722 ZS jaudīgu spēka iekārtu. Signature versijas aprīkojumā jau no rūpnīcas būs arī trešā sēdekļu rinda, apsildāmi un ventilējami priekšējie sēdekļi, automātiskā parkošanās palīgsistēma.

Eiropas klientiem Model X tiks ražots Tesla Motors rūpnīcā Tilburgā (Nīderlande).

Komentāri:

Par šo rakstu vēl nav izteikts neviens komentārs
Lietotāja vārds:

Drošības kods: Captcha Image Verification

Autorizēšanās


Meklēšana

 

Auto servisu meklēšana

Iznācis novembris/decembris AutoInfo!

AutoInfo

Degvielas cenas

DUSE95E98DDGāze
XXX0.0000.0000.000-
YYY0.0000.0000.000-
ZZZ0.0000.0000.000-