„OKartes Autosporta Akadēmija”- rallijā „Sarma”.

Pievienots: 24. februārī 2013 23:53 | Autors: Mārtiņš Dzenītis | Komentāri: (0)

Latvijas autorallija čempionāta trešais posms – rallijs „Sarma” – noslēdzies ar kārtējo „OKartes Autosporta Akadēmijas” triumfu. Pārliecinošu uzvaru vienas ass piedziņas kategorijā izcīnīja Ralfa Sirmača / Māra Kulša ekipāža, bet otro pozīciju ieņēma Emīls Blūms / Ilmārs Vecgailis. Tāpat „OKartes Autosporta Akadēmija” triumfēja arī komandu vērtējumā.

Perfektu ralliju Apes un Gulbenes apkārtnē aizvadīja pērnā gada Latvijas čempioni R2 klasē un šī gada čempionāta līderi Ralfs Sirmacis / Māris Kulšs. Triumfējot deviņos no desmit rallija ātrumposmiem, Sirmacis dienas beigās tuvāko sekotāju apsteidza par vairāk nekā minūti. Otro pozīciju ieņēma Emīls Blūms / Ilmārs Vecgailis, kurš visu sacīkstes laiku aizvadīja lielisku cīņu ar Nauri Bruņinieku / Edgaru Grīnu. Galu galā pārāks bija Blūms, sāncensi apsteidzot par 21,75 sekundēm.

Ļoti labu sacensību aizvadīja arī „OKartes Autosporta Akadēmijas” rallija komandas jaunpienācēji Kristaps Feldmanis / Raivis Poišs. Piedaloties vien savā otrajā rallijā karjerā, Feldmanis izcīnīja ceturto vietu starp visām startējušajām vienas ass piedziņas automašīnām. Turklāt ar katru ātrumposmu Feldmanis uzlaboja savu sniegumu un pieradīja, ka nākotnē ar viņu būs jārēķinās visiem klases līderiem.


Pēc uzvaras Ralfs Sirmacis, protams, bija priecīgs par paveikto: „Vislielāko paldies vēlos pateikt savai ģimenei, mehāniķiem un arī savam trenerim Ivaram Caunem! Bez viņiem nebūtu iespējams šajā rallijā uzvarēt. Nedēļu pirms rallija aizvadījām testus, kuru laikā sapratām, ka stenogramma jāsastāda nedaudz savādāk. Pēc jaunās stenogrammas braukt ir daudz vienkāršāk, un domāju, ka šis ir viens no galvenajiem iemesliem, kādēļ pārsvars pār sekotājiem bija tik liels. Tāpat abās dienās izdevās uzķert savu braukšanas ritmu jau no pirmā ātrumposma. Esam aizvadījuši divas lieliskas dienas lieliskos laika apstākļos – rallijā „Sarma” vienmēr ir ļoti patīkami startēt!”

Par sasniegto rezultātu ļoti apmierināts bija arī „OKartes Autosporta Akadēmijas” komandas vadītājs Dainars Dambergs. Viņš aizvadīto sacensību komentēja šādi: „Lielisks sniegums kā komandai, tā arī katrai ekipāžai atsevišķi. Esam tikuši pie kārtējās uzvaras komandu vērtējumā, kā arī pie dubultuzvaras R2 klasē. Ralfs Sirmacis nobrauca lielisku ralliju, un bija pārliecinoši labākais. Čempiona cienīgs sniegums! Esmu priecīgs arī par Emīlu Blūmu – lai arī viņam sacensības neizvērsās, kā iecerēts, viņš saglabāja vēsu prātu un pārāk neriskēja. Pateicoties šādai, pieejai triumfējām komandu vērtējumā. Liels pārsteigums man ir par Kristapu Feldmani – viņš ar katru ātrumposmu uzlaboja savu sniegumu un finišēja ceturtais no 41 dalībnieka, kuri startēja ar vienas ass piedziņas auto. Šis bija lielisks rallijs, un komanda izcīnīja lielisku panākumu. Esam priecīgi!”

Tagad komandai būs ilgāks pārtraukums līdz maija vidum, kad Talsos risināsies Latvijas autorallija čempionāta ceturtais posms. Pārliecinošās līderpozīcijās čempionāta kopvērtējumā R2 grupā ir „OKartes Autosporta Akadēmijas” jaunieši – pirmie ar 47 punktiem ir Ralfs Sirmacis / Māris Kulšs, bet otrie ir Emīls Blūms / Ilmārs Vecgailis, kuriem ir par četriem punktiem mazāk. Dalītā trešajā vietā čempionāta kopvērtējumā ir Kristaps Feldmanis / Raivis Poišs.

 

Rallija „Sarma” rezultāti 2WD ieskaitē

1.R.Sirmacis/M.Kulšs (OKartes Autosporta Akadēmija, Ford Fiesta R2)        21:24.97

2.E.Blūms/I.Vecgailis (OKartes Autosporta Akadēmija, Ford Fiesta R2)       +1:11.09

3.N.Bruņinieks/E.Grīns (Ford Fiesta R2)                                                 +1:32.84

4.K.Feldmanis/R.Poišs (OKartes Autosporta Akademija, Ford Fiesta R2)      +2:49.25

5.M.Ķenavs/J.Vīksna (Honda Civic Type-R)                                                  +3:50.76

6.M.Repšys/ A.Tenys (Honda Civic Type-R)                                                 +3:54.98

Neoficiālais Latvijas čempionāta kopvērtējums R2 klasē (neoficiāls)

1.R.Sirmacis/M.Kulšs (OKartes Autosporta Akadēmija, Ford Fiesta R2)         47 punkti

2.E.Blūms/I.Vecgailis (OKartes Autosporta Akadēmija, Ford Fiesta R2)        43 punkti

3.K.Feldmanis/R.Poišs (OKartes Autosporta Akademija, Ford Fiesta R2)       20 punkti

3.N.Bruņinieks/E.Grīns (Ford Fiesta R2)                                                  20 punkti

5.E.Rudaitis/E.Pagirskas (Ford Fiesta R2)                                                18 punkti

6.M.Ķenavs/J.Vīksna (Honda Civic Type-R)                                              12 punkti

Informāciju sagatavoja :

 Mārtiņš Dzenītis, „OKartes Autosporta Akadēmijas” preses sekretārs

Komentāri:

Par šo rakstu vēl nav izteikts neviens komentārs
Lietotāja vārds:

Drošības kods: Captcha Image Verification

Autorizēšanās


Meklēšana

 

Auto servisu meklēšana

Iznācis novembris/decembris AutoInfo!

AutoInfo

Degvielas cenas

DUSE95E98DDGāze
XXX0.0000.0000.000-
YYY0.0000.0000.000-
ZZZ0.0000.0000.000-