Volvo izstrādājis pašsaplīstošus stiklus.

Pievienots: 26. aprīlī 2012 08:06 | Autors: Andris Vilks | Komentāri: (0)

Zviedru kompānija Volvo izstrādājusi jaunu drošības sistēmu Escape Guidance System (REGS), kas palīdzēs izkļūt no salona tādos gadījumos, kad automobilis kāda negadījuma rezultātā iegāžas upē vai ezerā un sāk grimt.Sākotnēji ar REGS tehnoloģiju aprīkos 29 Nīderlandes policijas automašīnas, kas kļūs par gada garumā izvērstās izmēģinājuma programmas sastāvdaļu.


Sistēmas pamatā ir durvīs iebūvēti sensori, kas konstatē spiediena maiņu un dod komandu īpašam lādiņam, kas izsit sānu stiklus vēl līdz tam, kamēr automašīna pilnībā pazūd zem ūdens. Volvo apgalvo, ka šāda tehnoloģija palīdzēs pasažieriem vieglāk izkļūt no automašīnas, bet glābējiem atvieglos viņu darbu.


2011.gada Nīderlandes negadījumu statistika rāda, ka kanālos vai ūdenskrātuvēs nogrimuši 750 automobiļi, bet 50 cilvēki gāja bojā tā iemesla dēļ, ka nespēja atvērt aizbloķētās durvis un izsist stiklus. Šā gada pirmajos četros mēnešos līdzīga iemesla dēļ gājuši bojā 20 cilvēku. Arī Latvijā vēl labā atmiņā traģēdija Krāslavas novadā, kad Jaungada rītā salīdzinoši seklā ūdenī noslīka septiņi jaunieši, kas nespēja atvērt ūdenī iekritušās un apgāzušās automašīnas durvis vai stiklus un izkļūt no slazda.


Volvo apņēmies līdz 2020.gadam uzlabot savu automobiļu drošību tiktāl, ka avārijas dēļ cilvēki vairs bojā neaizies. 


 

Komentāri:

Par šo rakstu vēl nav izteikts neviens komentārs
Lietotāja vārds:

Drošības kods: Captcha Image Verification

Autorizēšanās


Meklēšana

 

Auto servisu meklēšana

Iznācis novembris/decembris AutoInfo!

AutoInfo

Degvielas cenas

DUSE95E98DDGāze
XXX0.0000.0000.000-
YYY0.0000.0000.000-
ZZZ0.0000.0000.000-