Kā pasargāt savu auto

Pievienots: 27. janvārī 13:48 | Autors: Arnita Beinaroviča | Komentāri: (0)

Latvijā gandrīz katru dienu tiek nozagts kāds transportlīdzeklis, un zagļi iekāro ne tikai jaunas un dārgas automašīnas, bet arī vecākus transportlīdzekļus, kas tiek realizēti nelegālo rezerves daļu tirgū. Kā parūpēties par to, lai jūsu kustamais īpašums nenonāktu zagļu rokās?Automašīnu zādzību statistika pēdējo gadu laikā ir ievērojami uzlabojusies – ja 2015. gadā tika nozagti 1048 transportlīdzekļi, tad 2023. gadā jau tikai 305. Taču tas nozīmē, ka joprojām teju katru dienu notiek vismaz viena zādzība. Zagļus interesē gan jaunas, gan vecākas mašīnas – daļa tiek zagta tālākpārdošanai, bet daļa nonāk nelegālo rezerves daļu tirgū, stāsta transportlīdzekļu drošības sistēmu uzņēmuma Sherlog Latvija direktors Aigars Paegle. Viņš norāda, ka zagļu rokās regulāri nonāk ne tikai vieglās automašīnas, bet arī motocikli, traktortehnika, ūdens transportlīdzekļi, kravas automašīnas un citi transportlīdzekļi.

Transportlīdzekļu drošības speciālists sniedz ieteikumus, kā pasargāt savu automašīnu vai jebkuru citu transportlīdzekli no zādzības.

Neatstāj automašīnā personīgās mantas!

Jebkādas vērtīgas lietas, kas atrodas automašīnā un ir redzamas pa logiem, var pamudināt zagli, tāpēc nevajadzētu mašīnā atstāt neko – ne somas, makus vai viedierīces, ne iepirkumu maisiņus. Ja tomēr nākas kaut ko automašīnā atstāt, tad drošāk būs to novietot zem priekšējiem sēdekļiem vai bagāžas nodalījumā, ja tas nav pārredzams caur logu.

Novieto mašīnu drošā vietā!

Visbiežāk zādzības notiek nakts laikā no 2.00 līdz 5.00, kā arī garajās brīvdienās, līdz ar to būtiski, kur šajā laikā automašīna ir novietota. Jo grūtāk pieejamā vietā būs novietots transportlīdzeklis, jo drošāk. Ja nav iespējas mašīnu atstāt slēgtā garāžā vai stāvvietā, tad ieteicams to novietot apgaismotā vietā vai novērošanas kameru redzeslokā. Zagļi iekāro visu, ko var viegli nozagt, ļoti bieži auto nevis nozog, bet apzog, stāsta Edgars Korzāns, apdrošināšanas tehnoloģiju uzņēmuma “Balcia” motoru produktu vadītājs. “Ir gadījumi, kad klienti pie mums vēršas nozagta auto gadījumā, bet ir reizes, kad nozagta tikai kāda detaļa, piemēram spoguļi vai lukturi. Ja skatāmies no statistikas tad 2023.gadā atlīdzības pieteikumi par nozagtiem lukturiem bija 281, spoguļu zādzības – 141. Pēc Balcia datiem, visvairāk spoguļus zog BMW un Audi markas automašīnām, savukārt garnadži visvairāk iecienījuši tieši Volvo markas automašīnu lukturus.”

“Ir dzirdēti arī dažādi kuriozi gadījumu,  piemēram, reiz kāds klients vērsies pie apdrošinātāja ar automašīnas zādzības pieteikumu, bet pēcāk izrādījās, ka īpašnieks vienkārši bija piemirsis, ka auto atstājis citā vietā. Lai šādi gadījumi nenotiktu, novietojot mašīnu nepazīstamā vietā noteikti iesaku apskatīties apkārt, ievērot lokācijai raksturīgo apkārtējo vidi vai atzīmēt vietu telefona digitālajā kartē, piemēram Waze vai Google maps”, aicina Edgars Korzāns.

Apdrošini transportlīdzekli!

Lai zādzības gadījumā atgūtu zaudētā  vērtību, ieteicams apdrošināt transportlīdzekli, izvēloties KASKO polisi ar plašāko zādzības riska segumu. Svarīgi kārtīgi izlasīt un iepazīsties ar apdrošināšanas seguma noteikumiem, lai varat justies droši un pārliecināti par to, ka apdrošinātājs spēs palīdzēt zādzības gadījumā. Piemēram, Balcia piedāvātā KASKO apdrošināšana sedz ne tikai transportlīdzekļa vai tā detaļu zādzību, bet arī tajā esošo personīgo mantu vērtību.

Izmanto digitālos risinājumus transportlīdzekļa izsekošanai!

Ja tomēr auto ir nozagts, to atrast var palīdzēt dažādi digitālie risinājumi – sākot no automašīnu ražotāju piedāvātiem visa veida GPS/GSM maršrutētājiem un beidzot ar tādām monitoringa sistēmām kā Sherlog, kas var palīdzēt atgūt nozagto transportlīdzekli. Pēc trauksmes signāla saņemšanas no auto īpašnieka Sherlog izsūta reaģēšanas grupu uz vietu, no kuras saņemts signāls, atrod un atgūst nozagto auto.


 

Komentāri:

Par šo rakstu vēl nav izteikts neviens komentārs
Lietotāja vārds:

Drošības kods: Captcha Image Verification

Autorizēšanās


Meklēšana

 

Auto servisu meklēšana

Iznācis novembris/decembris AutoInfo!

AutoInfo

Degvielas cenas

DUSE95E98DDGāze
XXX0.0000.0000.000-
YYY0.0000.0000.000-
ZZZ0.0000.0000.000-