Pieņems grozījumus likumā par autovadītāju atbildību ES valstīs.

Pievienots: 12. februārī 2015 08:45 | Autors: Andris Vilks | Komentāri: (0)

Eiropas Parlaments trešdien pieņēma grozījumus direktīvā par dalībvalstu apmaiņu ar satiksmes noteikumu pārkāpēju datiem, kas paredz autovadītājus turpmāk sodīt arī par Lielbritānijā, Īrijā un Dānijā veiktiem pārkāpumiem. Jauno noteikumu mērķis ir nodrošināt taisnīgu attieksmi pret šoferiem visā Eiropas Savienībā un uzlabot drošību uz ceļiem.
"Lai sasniegtu jauno ES mērķi uz pusi mazināt satiksmes negadījumos bojāgājušo skaitu, mums vajadzīgi efektīvāki ceļu satiksmes drošības instrumenti. Tāda ir šī direktīva, kas novērš nesodāmību. Iedzīvotāji, protams nebūs sajūsmā par atgādinājumiem, ka viņi pārkāpuši satiksmes noteikumus, bet vienlaikus viņiem jānovērtē, ka sistēma turpmāk būs vienlīdzīga pret pārkāpējiem visā ES, neatkarīgi no auto reģistrācijas valsts", norādīja ziņotāja Inés Ayala Sender (S&D, ES).


Jauna tiesiskā bāze


Parlamenta pieņemtās izmaiņas direktīvā paredz jaunu tiesisko bāzi (ES kompetences transporta drošības jomā) noteikumiem par datu apmaiņu, jo Eiropas Savienības tiesas 2014. gada 6.maija spriedumā atzīts, ka iepriekšējā tiesiskā bāze (policijas sadarbība) bijusi kļūdaina.


Attieksies arī uz Lielbritāniju, Īriju un Dāniju.


Direktīva līdz šim nebija spēkā Apvienotajā Karalistē, Īrijā un Dānijā. Tiesiskās bāzes maiņa nozīmē, ka tagad arī trim minētajām valstīm direktīva būs jāievieš nacionālajos likumos. Tas būs jāpaveic divu gadu laikā pēc noteikumu stāšanās spēkā.


Pāri robežām sodāmi pārkāpumi


Pārrobežu datu apmaiņas noteikumi nosaka kārtību, kādā ES dalībvalstis apmainās ar transportlīdzekļa reģistrācijas datiem, lai izsekotu autovadītājus, kam pienākas sods par kādu no šiem pārkāpumiem:


ātruma pārsniegšana,


drošības jostas nelietošana,


sarkanās gaismas šķērsošana,


braukšana alkohola reibumā,


braukšana narkotiku ietekmē,


ķiveres nevalkāšana (motociklistiem),


braukšana pa neatļautu joslu,


mobilā tālruņa vai citas saziņas ierīces nelikumīga izmantošana braukšanas laikā.


Tālākie soļi


Jaunie noteikumi vēl oficiāli jāapstiprina ES Ministru Padomē. Pašreizējie noteikumi par datu apmaiņu būs spējā līdz 2015.gada 6.maijam.

Komentāri:

Par šo rakstu vēl nav izteikts neviens komentārs
Lietotāja vārds:

Drošības kods: Captcha Image Verification

Autorizēšanās


Meklēšana

 

Auto servisu meklēšana

Iznācis novembris/decembris AutoInfo!

AutoInfo

Degvielas cenas

DUSE95E98DDGāze
XXX0.0000.0000.000-
YYY0.0000.0000.000-
ZZZ0.0000.0000.000-