Valdība ierobežo ārvalstīs reģistrēto vieglo automobiļu izmantošanu

Pievienots: 31. janvārī 2014 11:42 | Autors: CSDD | Komentāri: (0)

2014.gada 14.janvārī valdība apstiprināja grozījumus Ministru kabineta (MK) noteikumos, kas paredz ierobežot ārvalstīs reģistrēto vieglo automobiļu izmantošanu.
Ceļu satiksmes likums Latvijas rezidentiem neatļauj Latvijas teritorijā ceļu satiksmē vadīt ārvalstīs pastāvīgi reģistrētu vieglo automobili. Taču likumā ietverta atruna, kas paredz vairākus izņēmumu no šīs kārtības (darbs, mācības utt.), uz kā pamata CSDD piešķir vai anulē atļauju piedalīties ceļu satiksmē ar ārvalstīs reģistrētu vieglo automobili. 

Ar valdības apstiprinātajiem grozījumiem MK noteikumos Nr.1341 „Kārtība, kādā piešķir un anulē atļauju piedalīties ceļu satiksmē ar ārvalstīs pastāvīgi reģistrētu vieglo automobili”, kas nosaka Ceļu satiksmes likumā paredzēto atļauju izsniegšanas kārtību, paredzēts ierobežot ārvalstīs reģistrēto vieglo automobiļu izmantošanu līdz 92 dienām gada laikā, saglabājot esošos atļaujas saņemšanas termiņus.  Ceļu satiksmes likums jau šobrīd nosaka, ka transportlīdzeklis, kas Latvijā ceļu satiksmē tiek izmantots ilgāk par trim mēnešiem, ir jāreģistrē noteiktā kārtībā Latvijā. Līdz ar grozījumiem MK noteikumos minētais termiņš tiks attiecināts uz visiem gadījumiem, t.sk. ārvalstīs iznomātajiem vieglajiem automobiļiem.

Grozījumi nepieciešami, jo esošā atļauju izsniegšanas kārtība nepamatoti dod iespēju ilglaicīgi piedalīties ceļu satiksmē ar ārvalstīs reģistrētu vieglo automobili. Statistika liecina, ka atļauju saņēmēji transportlīdzekļus pamatā reģistrē Lietuvā, Lielbritānijā, Norvēģijā un Igaunijā.

Līdzšinējā prakse liecina, ka ceļu satiksmē regulāri piedalās ievērojams skaits transportlīdzekļu, kas reģistrēti ārpus Latvijas. Šāda transportlīdzekļu izmantošana, ja vadītājs ir Latvijas rezidents, nerada vienlīdzīgu attieksmi pret tiem transportlīdzekļu īpašniekiem (vadītājiem), kas brauc ar Latvijā reģistrētiem transportlīdzekļiem, jo tiem Latvijā nav jāveic valsts tehniskā apskate, par tiem nav jāveic Latvijas likumos paredzēto nodokļu maksājumi, kā arī ir ļoti sarežģīta procedūra atsevišķu piemēroto naudas sodu piedziņai.

MK noteikumos noteikts trīs mēnešu pārejas periods (līdz š.g. 1.aprīlim) personām, kuras ārvalstīs reģistrētā transportlīdzekļa izmantošanai Latvijā ir saņēmušas atļauju uz trim gadiem. Šo personu pienākums pēc noteikumu spēkā stāšanās būs transportlīdzekļu un to vadītāju valsts reģistrā atzīmēt dienas, kad transportlīdzeklis tiks izmantots Latvijā. Atzīmes varēs veikt elektroniski no jebkuras vietas.

Komentāri:

Par šo rakstu vēl nav izteikts neviens komentārs
Lietotāja vārds:

Drošības kods: Captcha Image Verification

Autorizēšanās


Meklēšana

 

Auto servisu meklēšana

Iznācis novembris/decembris AutoInfo!

AutoInfo

Degvielas cenas

DUSE95E98DDGāze
XXX0.0000.0000.000-
YYY0.0000.0000.000-
ZZZ0.0000.0000.000-