Janvārī jaunu vieglo auto reģistrācija Latvijā augusi par 128,9%
Pievienots: 17. februārī 2011 08:33 | Autors: LPAA | Komentāri: (0)
Šā gada janvārī Latvijā reģistrēti 609 jauni vieglie auto, kas salīdzinājumā ar 2010.gada janvārī reģistrētiem 266 auto uzrāda 128,9% pieaugumu, liecina Latvijas Pilnvaroto autotirgotāju asociācijas (LPAA) apkopotie dati.
Kā skaidroja LPAA prezidents Andris Kulbergs, straujais kāpums skaidrojams ar to, ka 2010.gada janvāris bija auto tirgus zemākais punkts ekonomiskās krīzes periodā. Tajā pašā laikā viņš norādīja, ka šā gada janvārī reģistrēto auto skaits ir līdzīgs kā pagājušā gada decembrī, kad tika reģistrēti 604 jauni auto. Izaugsmi šā gada pirmajā mēnesī kavējis nodokļu kāpums.
Janvārī Latvijā visvairāk tika reģistrētas "Renault" markas automašīnas (92), tai seko "Volkswagen" ar 73 automašīnām, "Toyota" ar 65, "Opel" ar 43 un "BMW" ar 36.
55% no šā gada janvārī veiktajiem darījumiem bijuši saistīti ar ilgtermiņa un īstermiņa auto īri - kopumā šāda veida darījumi tika veikti ar 81 auto. Lielāko korporatīvos darījumus pērn veikuši Pārtikas un veterinārais dienests (32 "Suzuki" un "Renault" automašīnas), bezalkoholisko dzērienu ražošanas uzņēmums "Cido" (sešas "Volkswagen" automašīnas), kompānija "Gemoss" (piecas "Opel" markas automašīnas), VAS "Latvijas Autoceļu uzturētājs" (trīs "Toyota" zīmola auto) un AS "Latvijas Finieris" (trīs "Volkswagen" automašīnas).
Janvārī nedaudz vairāk nekā puse - 51% - darījumu tika veikta, izmantojot līzinga pakalpojumus. Janvārī visvairāk jeb 84 automašīnu iegādi finansējusi AS "SEB banka". Tai seko AS "Nordea banka", kas sniegusi finansējumu 75 auto iegādei, AS "Swedbank" sniegusi finansējumu 57 auto iegādei, AS "DnB Nord banka" - 30 auto iegādei, SIA "UniCredit" - 27 auto iegādei, "Pohjola Finance" - astoņu auto iegādei, bet AS "Citadele banka" - četru auto iegādei.
36% jeb 288 janvārī reģistrētas automašīnas tika eksportētas, no kuriem 121 bija "Volkswagen" automašīnas, 64 "Renault", 32 "Toyota", 19 "Peugeot", 13 "Škoda", astoņas "Lada" un četras "Dacia".
Nedaudz atšķirīgi jaunu auto reģistrācijas dati attiecīgajā laika posmā ir Eiropas Automobiļu ražotāju asociācijai. Jau ziņots, ka šā gada janvārī jauno automašīnu reģistrācija Latvijā palielinājās par 126,4%, kas ir straujākais pieaugums Eiropā, teikts Eiropas Automobiļu ražotāju asociācijas (EARA) jaunākajā ziņojumā.
Ziņojumā apkopoti dati par visām Eiropas Savienības (ES) dalībvalstīm, izņemot Kipru un Maltu, kā arī par Eiropas Brīvās tirdzniecības asociācijas (EBTA) valstīm - Šveici, Norvēģiju un Īslandi.
Šā gada janvārī Latvijā reģistrēta 609 jaunas automašīnas, salīdzinot ar 269 automašīnām pagājušā gada janvārī.
Savukārt lielākais samazinājums fiksēts Grieķijā - par 63,3%, Spānijā - par 23,5% un Itālijā - par 20,7%.
Ziņojumā iekļautajās Eiropas valstīs janvārī reģistrētas 1 072 548 jaunas automašīnas, un tas ir par 1,1% mazāk nekā pagājušā gada attiecīgajā mēnesī.
ES dalībvalstīs reģistrētas 1 041 650 jaunas automašīnas, kas ir par 1,4% mazāk nekā 2010.gada janvārī.
15 vecajās ES dalībvalstīs automašīnu reģistrācija samazinājās par 1,8% - līdz 990 148 vienībām, bet jaunajās ES dalībvalstīs pieauga par 7,4% - līdz 51 502 vienībām.
Tajā pat laikā Eiropas Brīvās tirdzniecības asociācijas valstīs automašīnu reģistrācija janvārī palielinājās par 7,8% - līdz 30 898 vienībām.
2011.gada janvārī Igaunijā reģistrēta 1161 jauna automašīna, kas ir par 118,2% vairāk nekā 2010.gada attiecīgajā mēnesī, bet jaunu automašīnu reģistrācija Lietuvā pieauga par 92,7% - līdz 846 vienībām
Komentāri:
Par šo rakstu vēl nav izteikts neviens komentārs



